Studio Centrum to największe studio nagrań i produkcji dźwięku w Krakowie. Działając od 2005 roku, zajmujemy się nagraniami studyjnymi dźwięku, produkcją i kompozycją muzyczną, a także realizacją koncertów i nagrań w terenie. Od 2014 roku pracujemy w nowowyremontowanym, większym kompleksie o powierzchni ponad 100m2. Budynek składa się z głównego live roomu, dwóch reżyserek oraz kilku pomieszczeń o różnej akustyce, połączonych ze sobą instalacją audio i oknami, co daje świetne możliwości nagrywania na tzw. Setkę.

Nagrania

Nasze studio zapewnia świetne warunki nagraniowe. Pomieszczenia o różnej akustyce, z możliwością separacji muzyków, instrumentów, przy zachowaniu kontaktu wzrokowego, oraz najwyzszej klasy sprzęt pozwalają na wierne odwzorowanie Waszych muzycznych pomysłów. Dzięki sporej kolekcji mikrofonów i preampów mamy możliwość ich doboru do konkretnych głosów, instrumentów czy też stylów muzycznych. Podczas nagrań chetnie też podsuniemy brzmieniowe i wykonawcze sugestie, lub poprowadzimy sesję w roli producenta.
Koszt godziny pracy studia z realizatorem to 80zł

Mix & Mastering

Dobre nagranie to nie wszystko. kolejnym etapem jest precyzyjny proces edycji: wybierzemy najlepsze wersje, dostroimy nieczystości, wyrównamy nierówności; a następnie miks, kiedy zgrabnie połączymy poszczególne ślady w spójną całość. Jeśli posiadasz już nagrany materiał możesz przynieść bądź przesłać go do nas do edycji i miksu. A jeśli Twoje miksy wydają się płaskie i ciche, możemy uszlachetnić je przy pomocy analogowych urządzeń i “zrobić głośniej”.
Ceny miksu ustalane są indywidualnie w zależności od czasu pracy z materiałem.

Lektorzy

Stale rozbudowujemy naszą bazę lektorów o kolejne głosy męskie, żeńskie i dziecięce. Nagrywamy też w językach obcych (tłumaczenia, przewodniki, komunikaty). Przykładowe zastosowania nagrań głosu: dubbing i narracja w filmie, reklamie, multimediach i grach, dodatkowe wersje językowe, narracja opowiadań i skeczy, słuchowiska, książki audio, komunikaty, automaty głosowe (centrale telefoniczne, automatyczne biura obsługi klienta, przedsiębiorstwa)

Produkcja muzyczna

Zajmujemy się komponowaniem muzyki dostosowanej do potrzeb indywidualnych klientów (podkłady muzyczne oryginalne lub covery), agencji reklamowych, grup developerskich produkujących serwisy internetowe i gry komputerowe na różne platformy lub studiów filmowych. Poza twórczością komercyjną piszemy i wykonujemy również własne utwory – i do obu dziedzin podchodzimy z równie wielkim zaangażowaniem. Do pracy wykorzystujemy oprogramowanie komputerowe, samplery i moduły brzmieniowe oraz nagrywamy żywych muzyków (od orkiestry symfonicznej, chórów, poprzez solistów do zespołów rockowych i muzyków zajmujących się nowymi brzmieniami elektronicznymi). Jeśli potrzebujesz aranżacje, covery, muzykę reklamową (radio, telewizja, prezentacje), muzykę filmową, teatralną czy do gry komputerowej zgłoś się do nas. Poza muzyką możemy zająć się postprodukcją dźwiękową Twojego video. Oferujemy nagrania na planie filmowym, nagrania dubbingów w studiu, edycję, efekty dźwiękowe.

Realizacje w terenie

Praca z dźwiękiem nie odbywa się tylko w studio. Nasza oferta nagrań w terenie skierowana jest do grona wykonawców potrzebujących nagrać swój materiał na żywo. Proponujemy różne opcje realizacji: od prostej, archiwalnej rejestracji stereo do wielośladowego nagrania z nagłośnieniem, a nawet osobnym miksem na potrzeby transmisji lub obrazu. Dzięki temu możecie uwiecznić na przykład swój koncert w klubie, duże lub małe wydarzenie plenerowe, czy choćby wzbogacić nagranie video o profesjonalnie brzmiący dźwięk. Współpracujemy również z wiodącymi firmami nagłośnieniowymi, co pozwala usprawnić organizację bardziej wymagających przedsięwzięć. Posiadamy wyciszony agregat prądotwórczy, dzięki któremu jesteśmy w stanie nagrywać nawet na łonie natury, czy też bezpośrednio na ulicach lub placach miejskich. Oprócz nagran od wielu lat zajmujemy się realizacją dzwięku live, pracując z topowymi artystami polskimi i zza granicy.

Inne

Korzystając z naszej szerokiej wiedzy i doświadczenia oferujemy dodatkową pomoc taką jak: konsultacje muzyczne i sprzętowe, szkolenia, instalacje audio, strojenie aparatury nagłosnieniowej, organizację i realizację techniczną wydarzeń artystycznych. Jeśli masz pytania z dziedziny muzyki i technologii pro audio – dzwoń, postaramy się pomóc.